قیمت آریزو6 اعلام شد

دسته بندی     قیمت و تعرفه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴
قیمت آریزو6 اعلام شد

آریزو 6 محصول جدید چری است که بهار امسال در چین رونمایی شد و نخستین بار در اوایل پاییز به ایران آمد، این خودرو در واقع برادر بزرگ تر چری آریزو 5 است که مدتیست در بازار ایران حضور دارد و قرار است با ابعاد بزرگتر و طراحی بروزتر خود، در کنار امکانات رفاهی بیشتر، شانس خود را به عنوان لوکس ترین سواری چری برای بهره بردن از فرصت طلایی بوجود آمده در سگمنتی بالاتر از آریزو 5 توربو بیازماید.

در همین راستا به مناسبت رونمایی رسمی از این خودرو در هتل استقلال تهران ، در یک کنفرانس خبری، ابتدا مهندس شریعت رئیس هیئت مدیره مدیران خودرو ضمن اشاره به اوضاع سخت صنعت خودرو و رکود شدید حاکم بر بازار، به تجربه ۱۵ ساله حضور چری و ام وی ام در ایران اشاره کرده و ابراز امیدواری کرد با استفاده از تجریبات گذشته، بتوان از شرایط سخت فعلی گذر کرد. ایشان همچنین خروج خودروهای وارداتی از بازار ایران و بازار جدید ایجاد شده را فرصتی برای موفقیت آریزو ۶ در بازار کشور برشمردند.

همچنین آقای شو، معاونت فروش مدیران خودرو با اشاره به اهمیت بازار ایران برای چری و بدست آوردن بیش از ۴۰۰ هزار مشتری در ایران، اعلام کردند حضور چری در ایران دایمی خواهد بود و دغدغه ای در این مورد وجود ندارد، اما در عین حال اعلام کرد که تحریم ها شرایط بسیار سختی برای صنعت خودرو ایجاد کرده و گاها ممکن است باعث کاهش سرعت اجرای برنامه های این شرکت در ایران شوند.

در ادامه دست اندرکاران شرکت با ارائه آنالیز قیمت ها ، با توجه به تخصیص ارز نیمایی(بیش از ۸۲۰۰ تومان) قیمت خودرو را محاسبه و ۲۸۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اعلام کردند.

اکنون در بحبوحه اوضاع نابسامان صنعت خودرو و رکود بی‌سابقه بازار، مدیران خودرو این سدان جدید چری را در هتل استقلال تهران معرفی کرد تا به نوعی با این خودرو قمار کرده باشد. همانطور که در ابتدای مطلب هم اشاره کردیم،شرایط بازار ایران به سمت و سویی پیش رفته که تقریباً نمی توان هیچ رقیب هم کلاسی برای آریزو 6 معرفی کرد و قطعا در صورتی که قیمت ۲۹۰ میلیونی برای آریزو 6 از سوی فعالین بازار مورد قبول واقع شود، مدیران خودرو خواهد توانست از شرایط موجود به نحو احسن بهره برداری کرده و فروش بسیار مناسبی را تجربه کند.

اما این میدان خالی از رقیب، همزمان یک تهدید بزرگ نیز برای آریزو 6 و مدیران خودرو به حساب می‌آید، چرا که عدم پذیرش قیمت۲۹۰ میلیونی آریزو 6 از سوی بازار  و حضور در بازه‌ قیمتی که خودروهای کره ای خوش فروش هم در آن به سختی زنده ماندند، می تواند آینده مبهم و فروشی محدود را برای آریزو 6 به ارمغان آورد.

چری آریزو6 قرار است که با پیشرانه ای مشابه با آریزو5 و تیگو7 به بازار ایران عرضه شود. پیشرانه 1٫5 لیتری توربو 147 اسب بخار که می تواند گشتاور 210 نیوتون متر را تولید کند. این خودرو به جعبه دنده ای متفاوت از سایر محصولات چری مجهز است. چری برای آریزو6 جعبه دنده ی CVT را انتخاب کرده است. این گیربکس در حالت تیپ ترونیک می تواند یک جعبه دنده ی اتوماتیک 9 سرعته باشد و می تواند شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت را در 9٫2 ثانیه ثبت کند . | car.ir

 

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

نظری یافت نشد.