پیگیری پرونده واردات غیرقانونی خودرو

دسته بندی     اقتصاد و خودرو ۰۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۹
پیگیری پرونده واردات غیرقانونی خودرو

سرپرست سازمان توسعه تجارت با اشاره به دردست بررسی بودن پرونده ثبت‌سفارش غیرقانونی خودروها و بازداشت ۲ نفر از اعضای سازمان توسعه تجارت گفت: تا این لحظه هیچ حکمی در این پرونده صادر نشده و هیچ اتهامی نیز اثبات نشده است.

محمدرضا مودودی در پاسخ به این سوال که سرانجام پرونده ثبت‌سفارش غیرقانونی خودروها به کجا رسیده است و چند نفر در سازمان توسعه تجارت در این رابطه بازداشت شده‌اند، اظهار کرد: در حال حاضر این پرونده مفتوح است و همچنان در حال پیگیری است.

سرپرست سازمان توسعه تجارت ادامه داد: تا این لحظه هیچ حکمی در این پرونده صادر نشده و هیچ اتهامی نیز اثبات نشده است. وی خاطرنشان کرد: در این پرونده ۲ نفر در سازمان توسعه تجارت بازداشت شده‌اند و همچنان رسیدگی‌ها به این پرونده ادامه دارد.  ماه‌های پایانی سال ۹۶ که ماجرای واردات هزاران خودروی خارجی آن هم در زمانی که سایت ثبت‌سفارش برای واردات خودرو بسته بود، خبر ساز شد، این ماجرا تا جایی پیش رفت که پای دستگاه‌های امنیتی را هم به میان کشید و علاوه بر بررسی این موضوع توسط مجلس، پرونده‌ای در دستگاه قضایی برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شد.

در بخشی از گزارش کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس درخصوص «توقف ثبت‌سفارش خودرو و افزایش تعرفه واردات» آمده: از تاریخ ۲۸ تیر ماه ۹۶ لغایت ۹ دی‌ماه ۹۶ ثبت‌سفارش متوقف و هرگز تمدید نشده است؛ لیکن تعداد ۶۴۸۱ دستگاه به‌طور غیر‌قانونی و بدون دخالت وزارت صمت ثبت شده و احتمال ثبت در سایر کالاها نیز وجود دارد. موضوع در تاریخ ۲۵ بهمن ۹۶ به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده است. | تسنیم | 

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

نظری یافت نشد.