امکانات خودروهای آماده تحویل کاهش می یابد

دسته بندی     اقتصاد و خودرو ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
امکانات خودروهای آماده تحویل کاهش می یابد

با توجه به مشکلاتی که اخیرا به واسطه تحریم ها و خروج خودروسازان خارجی از کشور پیش روی خودروسازان داخلی قرار گرفته و پبرو مشکلات عدیده این صنایع در تامین قطعات مورد نیازخود برای مونتاژ خودروهای داخلی، اخیرا تصاویر ارسالی از مخاطبان پرده از حدف تعدادی از آپشن های خودروهای آماده تحویل برداشته است. در آخرین تصویر ارسالی گویا ایران خودرو پس از حذف رینگ های اسپرت آلیاژی از فهرست امکانات برخی از محصولات خود ، اقدام به حذف آپشن کروز کنترل از روی خودروی دنا نموده است.

حدف این آپشن در بخش حساب کاربری مشتریان دنا در وبسایت ایران خودرو کاملا قابل مشاهده و پیگیری است و اینطور که پیداست در قراردادهای جدید چاپی نیز خبری از کروز کنترل نیست.

کروز کنترل یکی از آپشن های محبوب بر روی خودروی دنا بود که بدلیل استقبال خوب آن قرار بود بر روی خودروی سورن جدید نیز نصب شود . احتمالا به خاطر مشکلات پیش آمده در تامین قطعات ازاین پس ایران خودرو ، دنا را بدون کروز کنترل تحویل مشتریان دهد.

شاید سوالی پیش آید که دناهای فاقد کروز کنترل طراحی غربیلک فرمان متفاوتی نسبت به سایر خودروها داشته باشند که در پاسخ باید گفت با مراجعه به وبسایت ایران خودرو و ورود به بخش محصولات، هنوز حذف رینگ های آلیاژی و کروز کنترل از خودروی دنا با کدهای 701 و 702 اصلاح نشده لذا می توان چنین نتیجه گرفت که این خودرو سابق بر این با این آپشن ها ارائه می شده است.

کروه کنترل قطعه ای است که مدت هاست توسط خودروسازان دنیا بر روی انواع محصولات خود به عنوان یک امکان رفاهی بسیار ساده در اختیار مشتریان قرار می گیرد . باید دید که اگر ایران خودرو در تامین این قطعه با مشکل روبرو شده پس از اتمام قطعات خود در انبارها چگونه خواهد توانست قالب اصلی و فرم کلی محصولات خود را حفظ کند.

با توجه به مشکلات پیش روی صنعت خودرو امید است که دولت و وزارت صمت با حمایت های خود ، قطعه سازان داخلی را در جهت ساخت و تکمیل قطعات مورد نیاز خودروسازان که به واسطه تحریم ها و خروج خودروسازان خارجی بوجود آمده پشتیبانی نمایند.

اخیرا خبرهایی نیز از عدم توانایی یکی از خودروسازان در تحویل خودروهای ساندرو به مشتریانش منتشر شده که سر و صدای زیادی به پا کرده است. امیدواریم مشکلات اخیر که سبب شده خودروسازان در عمل به تعهدات خود با مشکل روبرو شوند به زودی مرتفع شده وگرنه بازهم این مردم هستند که متضرر  می شوند.

توصیه ما به شما این است که حداقل از ثبت نام خودروهایی که در تحویل و یا تامین قطعات آن ها مشکلاتی ایجاد شده و یا خبرهای آن منتشر گردیده اجتناب نمایید .

 

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

نظری یافت نشد.