مهم ترین برنامه وزیر جدید کاهش دخالت دولت در صنعت خودرو است

دسته بندی     اقتصاد و خودرو ۰۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۳
مهم ترین برنامه وزیر جدید کاهش دخالت دولت در صنعت خودرو است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد : وزارت صمت بسیار درگیر تصدی گری شده و مهم ترین اقدام و برنامه وزیر جدید می بایست کاهش این تصدی گری ها باشد.

فریدون احمدی گفت : آقای رحمانی  بدلیل چندین دوره نمایندگی و حضور در کمیسیون صنایع مجلس و همچنین داشتن سال ها سابقه فعالیت در وزارت خانه مورد نظر از نظر ایجاد ارتباط میان وزارت صمت و مجلس گزینه بسیار مناسبی برای این سمت می تواند باشد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد : آقای رحمانی از کلیه افرادی که نامزد این پست حیاتی شده بودند حداقل یکسال جلوتر است چرا که وی بدلیل حضور در این وزارت خانه علاوه بر آشنایی با کلیه مسئولان و مدیران این بخش بر آخرین وضعیت حاکم بر این وزارت خانه نیز اشراف دارد.

وی در خصوص اولین اقداماتی که می بایست در این وزارت خانه انجام گیرد گفت : در ابتدای امر خواست مجلس کاهش تصدی گری دولت در بخش صنعت است مخصوصا وزارت صنعت به طور ویژه درگیر بخش خودرو شده و لازم است که این وزارت خانه از دو خودروساز بزرگ داخلی خارج شود.

گام دوم در واقع حرکت به سمت رویکرد واقعی اقتصاد کشور است به این منظور که این وزارت خانه در راستای سپردن اقتصاد به بخش خصوصی نهایت تلاش خویش را به کار گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت : اقدام سوم جوان گرایی است چرا که در بدنه این وزارت خانه افراد توانا و نیروهای متخصص فراوانی حضور دارند ولی به کار گیری نیروهای بازنشسته از سایر بخش ها اخیرا به یکی از معضلات این وزارت خانه تبدیل شده بود.

وی افزود : قدم چهارم سیستمی شدن این وزارت خانه است. در حال حاضر وزارت صمت بروکراسی بالایی دارد و با توجه به اهمیت و حجم گسترده بخش هایی که از درون این وزارت خانه مدیریت می شود باید به سمتی برود که مراجعات به وزارت خانه به هر دلیلی کمتر شده و کلیه فرایندها به صورت الکترونیک انجام گیرد. از جمله اقدامات دیگر هماهنگی و همکاری با سایر بخش های مهم دولتی و مرتبط با این وزارت خانه همچون وزارت اقتصاد ، گمرک ، بانک مرکزی  و فعالان تولید است.

نماینده مردم زنجان و طارم تاکید کرد : برنامه ارائه شده از سوی آقای رحمانی بسیار خوب است و حمایت همه جانبه از تولید و بخش معدن کشور را شامل می شود.

وی تذکر داد: اتفاقات اخیر نشان داد تجارت بسیار مهم است و نمی توان از این اصل غافل شد .| خبر خودرو

 

 

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

نظری یافت نشد.